Pasitikėjimas savimi. 24 diena

Stiprinti bendrą, visaapimantį pasitikėjimą savimi yra labai sunku. Siūlau pradėti nuo labai konkrečios srities, geriausia tokios, kuri jums svarbi kasdien arba dažnai, kur pokytis jums atneš reikšmingų rezultatų. Pasitikėjimo savimi auginimas yra procesas, o ne staigus pokytis, todėl lūkesčius apie greitą ir efektyvų sprendimą padėkite kiek šoną. Užtruksite. Tačiau nieko nedarydami garantuotai nieko nepakeisite – ir ne, jokio kito žinomo būdo nėra. Siūlau rinktis kažką, kas apima jūsų gebėjimus, o ne, tarkim, savo išvaizdą. Ją irgi siūlau palikti kiek vėlesniam etapui. Geriausia bus, jei išsirinksite vieną sritį, kurią toliau norite lavinti.

Pasitikėjimas savimi. 23 diena

Moterys, kurios tyrime žiūrėjo reklamą, vaizduojančią moterį stereotipiniuose moteriškuose vaidmenyse, mažiau pasitikėjo savimi po to kalbėdamos viešai, negu tos moterys, kurios žiūrėjo reklamą vaizduojančią moteris labiau “vyriškuose” vaidmenyse. Tai gal būti susiję su savo kūno vaizdo suvokimu (daugiau sveriančios moterys savimi pasitiki mažiau).

Nuo kūdikio po gimdymo atskirta motina mažiau pasitiki savo gebėjimu sėkmingai auginti kūdikį. Jei pasitikėjimas savimi jau buvo kritęs, tai vėliau jis gali kristi dar labiau, negu nuo kūdikių neatskirtoms mamoms.

Labiau savimi pasitikintys vyrai yra patrauklesni vienišoms ir santykiuose esančioms moterims.

Pasitikėjimas savimi. 22 diena

Na, tas stereotipų miškas yra tikras šabakštynas 🙁 Labiau savimi pasitikinčios moterys gauna geresnius įvertinimus, bet yra mažiau mėgstamos negu lygiai taip pat besielgiantys vyrai. Moterys mažiau savimi pasitiki, vadovaudamos pavaldiniams. Savimi pasitikinčios moterys gali būti laikomos geresnėmis kandidatėmis, negu kuklūs vyrai. Manoma, kad vyrai biržoje prekiauja daugiau, nes pasižymi didesniu neapdairumu (dėl pasitikėjimo savimi), negu moterys, tačiau todėl per investuojamą vienetą jie uždirba mažiau, negu moterys.

Pasitikėjimas savimi. 21 diena.

Moterys mažiau reaguoja į neigiamus atsiliepimus ir yra mažiau linkusios teikti neigiamus atsiliepimus kitiems. Manoma, kad vyrai yra labiau linkę perdėtai pasitikėti savimi ir mieliau renkasi konkurenciją, ir net rizikos vertinimas bei nenoras gauti kritikos jų reikšmingai nestabdo. Kai kurie tyrėjai mano, kad tuo gali būti paaiškinamas reiškinys, jog moterys rečiau renkasi inžinierines specialybes (su kuo aš asmeniškai vargiai sutinku).

Pasitikėjimas savimi. 20 diena.

Moterys, kurios pasitiki savimi arba labai stipriai, arba labai silpnai, yra labiau linkusios pakeisti savo nuomonę negu moterys, kurios savimi pasitiki vidutiniškai. Vyrų tarpe tendencija kiek kitokia – mažai savimi pasitikinčius vyrus įkalbėti lengva, o labai pasitikinčius – sunku.

Pasitikėjimas savimi. 19 diena.

Egzistuoja toks kultūrinis/suvokimo fenomenas – jei studentai prieš egzaminą turi nurodyti savo rasę arba lytį, tai jų galutinį veikia taip, kaip veikia stereotipai: juodaodžiai ir moterys pasirodo prasčiau. O štai azijiečiai studentai dėl tos pačios priežasties pasitiki savimi labiau ir pasirodo geriau.

Pasitikėjimas savimi. 18 diena.

Studentai, kuriems sekasi gerai, paprastai turi aukštesnį pasitikėjimą savimi ir dažniau imasi didesnės atsakomybės. Labiau savimi pasitikinčius studentus dėstytojai vertina geriau. Pasitikėjimo savimi lygis labai dažnai sutampa su pasitikėjimo savimi lygiu. Užklasinės veiklos (žaidimai, sportas, menai ar viešas kalbėjimas) yra vienas iš būdų stiprinti pasitikėjimą savimi.

Pasitikėjimas savimi. 17 diena.

Tik vaikams būdinga pasitikėjimo savimi forma, kai vaikų grupė pasitiki savimi labiau, negu vaikas atskirai. Savimi pasitikintys vaikai gali lengviau įveikti zefyro testą (paaukoti malonumą dabar vardan numanomo apdovanojimo ateityje), o tai labai svarbus pagrindas savireguliacijos savybei. Sėkmingas užduočių atlikimas didina vaikų pasitikėjimą savimi. Mažai su bendraamžiais bendraujantys vaikai, pasiekę paauglystės, paprastai jau mažai savimi pasitiki. Žemas pasitikėjimas savimi gali numatyti vienišumą prognozuojantis veiksnys.

Pasitikėjimas savimi. 16 diena.

Žmonėms labiau patinka savimi pasitikintys lyderiai, negu mažai savimi pasitikintys lyderiai. Savimi pasitikintys lyderiai dažniau veikia kitus įtikindami, negu versdami juos veikti. Jie dažniau spendžia klausimus nukreipdami į kitą žmogų arba pasitelkdami biurokratines procedūras. Yra nuomonių, kad pasitikėjimas savimi neveikia lyderystės stiliaus, tačiau tik tokiu atveju, kai žmonės turi metais prižiūrimos patirties ir tik tada, kai žmogus suvokia, kad ir kiek įtakos jis turi.

Pasitikėjimas savimi. 15 diena.

Stipriai savimi pasitikintys žmonės dažnai palieka ilgiau išliekantį, ryškesnį įspūdį kitiems žmonėms, kiti žmonės mano, jog jie daugiau žino ir dažniau priims teisingu sprendimus. Kuo žmogus mažiau žino apie konkrečią sritį, tuo labiau jis bus linkęs klausyti žmonių, kurie atrodo pasitikintys

Tačiau tyrimuose KARTAIS nustatomas ir priešingas ryšys – kuo stipresnis pasitikėjimas savimi, tuo daugiau klaidų daroma.