Pažadai ir įsipareigojimai. 17 diena

Ar turimas pažadų ir įsipareigojimų kiekis užtikrina didesnę/gilesnę gerovę ateityje? Tyrimų yra visokių, matyt tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Man nesunku įsivaizduoti, kad nuolat atiduodant prioritetą tam, kaip “reikia”, nelieka laiko nei poilsiui, nei laimei. Lygiai kaip nuolat atiduodant prioritetą tam, kaip “noriu”, progresas panašesnis į malimąsi kranto bangų mūšoje. Tarpasmeniniuose santykiuose lyg ir daugiau pozityvo sukuria mažiau pažadų – gal tai susiję su tuo, kad nesame linkę tikėti pažadais, gal labiau vertiname spontaniškai teikiamą pagalbą (dažniau maloniai nustembame gavę, todėl ilgiau pozityviai tai prisimename).

Tada kyla kitas klausimas – kodėl į poros santykių tradicijas, kaip esminį elementą, inkrustuojame pasižadėjimą būti kartu varge ir džiaugsme?… Jeigu tai neveikia? Ar veikia? Vienas iš tyrimų priartėja prie, man regis, svarbaus aspekto – pasižadėjimai turi apimti ir tai KAIP mes tai darysime. Arba mes turime atrasti ir/ar aptarti tuos būdus. Antraip jie pasižadėjimai nieko nereiškia.

Pažadai ir įsipareigojimai. 10 diena

Pažadas yra tikrai įdomus žmonių kultūros konstruktas. Mes neturim žalio supratimo, ar tai būdinga kitiems – ar, tarkim, vilkai pažada susitikti prie ana tos eglės po medžioklės. Bet be ir taip neapčiuopiamo žodžio, pažadas neturi jokios kitos formos, jis paremtas tik pliku tikėjimu, kad ši informacija yra teisinga, ir galima planuoti remiantis ja. Galbūt todėl žmonės neramesnėse situacijose prašo užstato, kad pažadas gautų nors kokį kūnelį, ir taptų sunkesnis. Arba svaresnis. Tačiau vis tiek nuostabu, kad žmonės išmoko remtis tokiu trapiu dalyku, kaip tik žodžiu įkūnytas ketinimas.

Pažadai ir įsipareigojimai. 4 diena

Pažadai yra populiarus manipuliavimo įrankis, ypač, kai kalboje įpinami absoliučias situacijas apibūdinantys žodžiai. Man labia peršasi pavyzdys “pažadėk, kad niekada nepyksi ant manęs”, ar labiau romantinis “pažadėk, kad visada mane mylėsi”. Pažadėti atrodo paprasta ir labai miela, bet išlaikyti tokių pažadų neįmanoma, ir tai labai derlinga dirva ateities priekaištams.

Gero miego įpročiai. 21 diena.

Jei sunku keltis, atrodo, kad slegia nuovargis, neatsimerkia akys – gali būti, kad tai tik per žemas spaudimas. Miego metu spaudimas natūraliai nukrenta, o pabudus jam reikia laiko “įsisiūbuoti” (nebent pabundate nuo labai garsaus žadintuvo, tokio,kaip aš turėjau jaunystėj, tada kasryt pašokdavau didžiulėje panikoje).
Pamankštinkite rankų ir kojų pirštus, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, pasitrinkite veidą delnais, gerai pasirąžykite, įsijunkite ryškią šviesą, jei tamsu – taip spaudimas pakils, ir galbūt atsikelti bus lengviau!

Skaitmeninės priklausomybės: 12 diena

4. Pasinaudokite telefono ar programėlių funkcijomis, kurios leidžia apriboti naudojimą. Tai gali būti ir priminimas, ir programėlės išjungimas ar jos galimybių apribojimas. Sprendžiame problemą, kai vidinė kontrolė neveikia arba veikai nepakankamai, todėl visos išorinės pagalbos priemonės yra geros ir tinkamos. Tai nereiškia, kad nesusitvarkome – tai reiškia, kad problema yra didelė. Žaibo ar audros plikomis rankomis nesiekiame suvaldyti ar numalšinti, tam imamės priemonių ir įrankių. To paties reikia ir čia.

Kaip mylėti save: 15 diena

Akademiniai šio termino tyrimai fokusuojasi į štai ką: meilė sau sudaryta iš keturių komponentų, savęs suvokimo, savivertės, savigarbos ir rūpinimosi savimi.

Savęs suvokimas yra gebėjimas pastebėti, įvardinti, atskirti savo mintis, suprasti kokį poveikį jos daro emocijoms, ir kaip šios emocijos verčia mus jaustis. Ar žinote, kas priverčia jus elgtis impulsyviai? Iš kur tos mintys kyla ir kodėl? Kodėl jus jos verčia elgtis būtent taip? Tokius pat klausimus galima užduoti apie laimę. Tai nėra gebėjmas eturėti emocijų ar turėti vient tik pozityvias emocijas. Greičiau tai gebėjimas jausti viską ir panaudoti kylančias emocijas geriausiu ir sau palankiausiu įmanomu būdu.

Kaip mylėti save: 5 diena

Nereikia labai daug ir giliai galvoti apie štai ką: vienintelis dalykas, ką mes tikrai turime, nuo pat pradžios iki galo, yra mes patys. Kai jau nebeturi nei draugų, nei šeimos, nei garbės, nei pinigų, nei jokio daikto – vis dar turime save. Kažin, ar bebus koks ištikimesnis dalykas gyvenime, ir vertesnis pagarbos, rūpesčio ir dėmesio. Galvojant apie tai, meilė sau yra:

  • pagarba sau, savo gerovei ir savo laimei
  • rūpinimasis savo poreikiais ir savo gerovės užtikrinimas, neaukojant jos kitiems
  • nesutikimas nusileisti mažiau to, ko nusipelnėte.

Kaip mylėti save: 3 diena

Paimkim vieną mažą gabaliuką iš laiško korintiečiams – “meilė neteisia”.

Ką tai reiškia savo atžvilgiu? Nebarti savęs, nežeminti, neniekinti? Gal iš tiesų, užtektų pasakyti – velnias, susimoviau, padariau klaidą. Man nepatinka tai, ką padariau. Norėčiau daugiau taip nedaryti, Užsirišu mazgelį, kad nepamirščiau. Gal net pasikabinsiu lapelį prieš akis. Pabandysiu pataisyti žalą, kurią padariau, atsiprašyti, pasodinti naujas gėles vietoj ištryptų.

Ar tikrai neužtektų to, vietoj ilgų ilgiausių savigraužos seansų?…

Kaip mylėti save: 2 diena

Mano užkietėjusios ateistės smegenys yra kišenių, kuriose jaukiai gyvena įvairūs religiniai artefaktai. Vienas jų kaip tik yra apie meilę. Man čia daugiau paaiškinimų apie tai, kaip reikėtų mylėti save:

PIRMASIS LAIŠKAS KORINTIEČIAMS

Jeigu aš kalbu žmonių ir angelų kalbomis, bet neturiu meilės, esu kaip skambantis varis ar žvangantys cimbolai. Ir jei turiu pranašavimo dovaną ir suprantu visas paslaptis, ir turiu visą pažinimą; jei turiu visą tikėjimą, kad galiu kalnus perkelti, tačiau neturiu meilės, esu niekas. Ir jei išdalinu vargšams pamaitinti visa, ką turiu, ir jeigu atiduodu savo kūną sudeginti, bet neturiu meilės, – man nėra iš to jokios naudos. Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia. Baigsis pranašystės, paliaus kalbos, išnyks pažinimas, nes mes žinome iš dalies ir mes pranašaujame iš dalies. Bet kai ateis tobulumas, tai, kas iš dalies, pasibaigs. Kai buvau vaikas, kalbėjau kaip vaikas, supratau kaip vaikas, mąsčiau kaip vaikas, bet tapęs vyru, palikau tai, kas vaikiška. Dabar mes matome kaip per stiklą, miglotai, bet tada – veidas į veidą. Dabar žinau iš dalies, bet tada pažinsiu, kaip ir pats esu pažintas. Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė – šis trejetas, bet didžiausia iš jų yra meilė.

Kaip mylėti save: 1 diena

Na ką. Pirmiausia reiktų sutarti, kas yra meilė.

Ką sako žodynas? Prisirišimo, atsidavimo jausmas kam nors, stipraus traukimo prie kitos lyties asmens jausmas, patraukimas, pamėgimas, linkimas į ką nors.

Dar mylimasis, mylimoji, žmona ar vyras – kaip ir aišku. Ir dar! vaišės, valgiai ir gėrimai svečiams.

Kas jums čia skamba kaip tai. apie ką norim pakalbėti? O gal kažkas ne iš žodyno?

http://www.lkz.lt/?zodis=meil%C4%97&id=19033770000